YORUM : Gözlerindeki Canavar - J.M. Darhower

      Kırmızı Başlıklı Kız, Koca Kötü Kurt'a âşık olursa… Ignazio Vitale iyi bir adam değildi. Onu ilk gördüğümde tehlikeyi sezmiştim. Karanlık ve öldürücü… Büyüleyici ve ürkütücü... İstediğim her şey ve ihtiyacım olan son şey... Saplantı…
     Beni ağına düşürmesi, yatağa atması ve hayatına dahil etmesi çok uzun sürmedi. Onun sırları vardı, hayal bile edemeyeceğim sırlar… Gözlerindeki karanlık, ürkütücü ve heyecan vericiydi. O, yakışıklı prens maskesi ardına gizlenmiş bir canavardı ve maskesini çıkardığında her şey değişmişti. Ondan nefret etmek istiyordum. Bazen ediyordum da... Ama bu onu sevmeme engel olmuyordu. (Tanıtım Bülteninden)

Orjinal Adı : Monster in His Eyes
Seri Sıralaması : Gözlerindeki Canavar Serisi (Monster in His Eyes) #1
Goodreads Puanı : 4.30 (12,053 oylama)
Sayfa Sayısı : 448 sayfa
Yayınevi : Yabancı Yayınları 
Etiket Fiyatı :  23 tl

***
   Karissa Reed , babası tarafından doğar doğmaz terk edilmiştir. Üstüne üstlük bir de Karissa'nın evden çıkmasına karşı , paranoyak bir anneye sahiptir. Hayatı boyunca 'yuva' diyebileceği bir yeri olmamıştır. Ancak bir gün annesini karşısına alır ve NYU'da okumak istediğini söyler. 

    Üniversite hayatı onun için özgürlük demektir..Ta ki Vitale ile tanışana kadar. 
    Ignazio Vitale ; kontrolü elinde tutmayı seven , sırları olan bir adamdır. Girdiği her ortamda sadece soy adını söylemesi bile tüm kapıları açmaktadır. Karissa'dan 19 yaş büyük olmasına rağmen aralarındaki çekimi ilk anda hissederler. Ancak her ikisi de bir ilişki için hazır değildir. Üstelik Vitale'nin sırları vardır , Karissa'nın hayatını etkileyebilecek sırlar...


   Kitabın konusunu bu kadar anlatmak istedim çünkü daha fazla anlatırsam heyecanı kalmaz diye düşünüyorum. Ben yorumları okurken büyük bir spoiler okudum ve bu kitabın sonunu mahvetti! Sonunu bildiğim için Naz'ın sırlarına pek şaşırmadım. 
    Ancak şunu söylemek isterim ki kitaba Ignazio'dan nefret ederek başladım ama severek bitirdim...Ciddi manada! Bayıldım adama. Bu kadar seveceğimi düşünmezdim. Şuan Karissa'nın saçını başını yolarak Naz'ı kendime saklamak istiyorum , o derece.
    Kitaba ön yargılı başlamamın nedeni kitabın içinde yer alan ağır sevişme sahneleriydi. Tecavüz var denilmişti bu yüzden okumak istemedim. Öncelikle bana göre kitapta tecavüzü andıracak en ufak bir kısım yoktu. Karissa'ya verilmiş güvenli kelimeler vardı. Anından onlardan birini kullanarak Naz'ı durdurabilirdi. "Vitale , kızın boğazını sıktı konuşamazdı" diyenler içinde ilerleyen sayfaları okumalarını öneririm. Karissa , Naz'ın yaptıklarının hoşuna gittiğini ifade ediyor. Bu durumda iki tarafta istiyor , tecavüz diye adlandırılamaz! 
   Kötü yorumlardan etkilensem de kitabı iyi ki almışım diyorum. Diyaloglar zekice yazılmıştı.Çevirisi de muhteşemdi. Kitaba akıcılık katmış :) Kurgudan bahsetmiyorum bile :)
   Hoşuma gitmeyen tek yan kitabın üzerinde +18 logosunun olmamasıydı. Ya da en azından bir 'erotik kitap' yazılabilirdi. Daha önce bu tarzda (erotik,dark vs.) kitap okumayanlara ve yaşı 18'den küçük olanlara kitabı önermiyorum. 

   Yukarıdaki şartların dışındaysanız kesinlikle alıp okuyun! Hiç zaman kaybetmeyin..Vitale'yi sevmeyen biri çıkmaz diye tahmin ediyorum. Üstelik uzun zamandır kadın karakteri bu kadar zeki olan bir kitap okumamıştım. Karissa'yı da Naz kadar sevdim diyebilirim :)

not : Yazıda geçen Naz , Ignazio Vitale'nin kısaltılmışıdır. Puanım : 5/5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI