YORUM : Günlerin Sonu - Susan Ee  Penryn ve Raffe kaçıyorlar. Ümitsizce bir doktor bulmaya çalışıyorlar. Pagie’in kaderi nasıl değişecek? Tehdit nereden gelecek? Hangi tarafta olmak güvenli? Penryn, canavarlardan ve meleklerden önce cevaplarla savaşmak zorunda. Apokaliptik kâbus başlıyor.
Orijinal Adı : End of Days
Seri Sıralaması : Penryn & the End of Days #3
Goodreads Puanı : 4.1 (43,049 oylama)
Sayfa Sayısı : 388 sayfa
Yayınevi : DEX 
Etiket Fiyatı : 25 tl
***
   Penryn ve Raffe sonunda istediklerini buldular ; Paige ve bir çift kanat. Ama ikisi de olması gerektiği yerde ve şekilde değil. Şimdi de bir doktor bulmak zorundalar. 
    Üstelik sorunları bunlarla da bitmiyor. Melek dünyasında kıyasıya bir rekabet var. Gabriel öldüğünden beri kimin elçi olacağı konuşuluyor. Raffe , yıllardır meleklerin yanında olmamasına rağmen o da adaylardan biri. Raffe elçi olursa Penryn ilk aşkını sonsuza dek kaybedebilir. 

  Herkese merhaba! Günlerin Sonu ile serinin sonuna geldik. Seriyi ne ara okudum inanın bilmiyorum. Tüm kitaplar elimde su gibi akıp gitti. Okumak isteyenlere tavsiyem 3 kitabı da ellerinde bulundurmaları çünkü çok çabuk bitiyor. Bir bakmışsınız Raffe'nin kanatlarını ararken kitabın sonuna gelmişsiniz :D 
  Şimdi gelelim kitabın eleştiri kısmına. Seri güzel miydi? Mükemmeldi. Peki , son kitap mükemmel miydi? Ne yazık ki değildi. Yazar birkaç beklentimi karşılayamamış. Mesela doğru düzgün Penryn&Raffe sahnesi yok. Koskaca 3 kitap yazılmış ama Penryn ile Paige'in daha fazla sahnesi vardı herhalde. Son kitaptayız , artık okurlar romantik bir sahne bekliyor ama tık yok. 
   Romantizm bir kenara bırakırsak , aksiyon sahneleri çok güzeldi. Zaten yazar bu konuda bayağı yetenekli. Çok güzel aksiyon&gizem kitapları yazar diye düşünüyorum. Kitapta heyecan bir an bile eksilmiyor. Final zaten çok çok güzeldi. Hiç beklemediğim bir şey oldu. Böyle o sahnede yüreğim dağlandı diyebilirim. Okuyunca ne demek istediğimi anlayacaksınız. 
   Ama o final sahnesinden sonra yine Penryn ve Raffe sahnesi yok. Yazar beni çıldırttı! Azıcık bir romantizm olsun be kadın! Raffe'nin aşkı için yapmadığı bi fedakarlık kalmadı ama sen hala daha Penryn'in annesini son sayfalara sığdırmaya çalışıyorsun. Annesini de sevemedim zaten. 
   İstediğim sahnelerin olmamasından dolayı kitaptan bir yıldız kırdım. Sanırım yazar kendine romantizm konusunda pek güvenmiyor çünkü ne zaman romantik bir olay olsa pat diye kesiliyor. 
   Kitapta birkaç tane de yazım hatası vardı. "Baş melek" yerine "Başak Melek" falan yazılmış. Okurken gözünüze takılmıyor çoğu ama bu beni bayağı güldürmüştü. 

   Kısacası , seri de güzel kitaplar da. Lakin fazla romantizm beklemeyin. Başlamak isteyenler tüm seriyi ellerinde bulundururlarsa daha rahat ederler diye düşünüyorum. 

Puanım : 4/5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI