KVBT 11. Tur 1. Gün : Hiç Hesapta Yokken | Yorum + Çekiliş

    Suzy Denton, yaptığı işi seven, âşık olduğu adamla mükemmel bir ilişki yaşayan şanslı ve mutlu bir kadındır. Lise yıllarından beri birlikte olduğu erkek arkadaşına tüm kalbiyle güvenmektedir. Hayatındaki her şeyin yolunda olduğunu düşündüğü bir dönemde, sevgilisi tarafından aldatıldığını öğrenir.
    Suzy'nin sarsılmaz sandığı dünyası, bir anda ayaklarının altından kaymıştır. Artık hiç kimseye güvenmeyecektir. Kendini işine veren Suzy, şirketin yeni ortağı Grayson Merimon'la çalışmaya başladıktan sonra işler değişir. Gray, Suzy'den fazlasıyla etkilenmiştir. Hiçbir erkeği hayatına sokmamak konusunda kararlı olan Suzy, Gray'i kendi yöntemleriyle uzaklaştırır. Ancak Gray, istediği şeyi almak için ne gerekiyorsa yapacak kadar gözü kara bir adamdır. Suzy'nin inadı ve Gray'in kararlılığı bilinen şeylerdir de, peki ya aşk?
   İşte o hiç hesapta yoktur…

Orijinal Adı : Not Planning on You
Seri Sıralaması : Danvers Serisi #2
Goodreads Puanı : 4.06 (7,695 oylama)
Sayfa Sayısı : 312 sayfa
Yayınevi : Nemesis Kitap
Etiket Fiyatı : 18 tl

***
    Suzanna Denton , akademisyen ailesinden sevgi göremediği için tüm sevgisini lise aşkına vermiştir. Tam evlilik arifelerinde Suzy aldatıldığını öğrenir. O andan itibaren kalbini ve bedenini işine ve ailesine adar. Karşısına çıkan erkekleri birer birer reddeder. 
    Grayson Merimon , Suzy'i gördüğü ilk anda tutulur.Onu tavlama çabaları ise boşa gider. Çünkü Suzy kalbinin etrafına yıkılmaz duvarlar örmüştür. Gray vazgeçmez ve her fırsatta o duvarları yıkmaya çalışır. Kısa sürede ise Suzy'nin duvarlarını yıkmanın ne kadar zor olduğunu anlar. 
    Aradan bir yıl geçer . Bu bir yılda Gray , ne kadar kadınla birlikte olsa da Suzy'i bir türlü aklından çıkaramaz. En sonunda Suzy'nin çalıştığı şirkete ortak olur. Kısa sürede aralarındaki kıvılcım aleve dönüşse de Gray'in geçmişindeki sırlar ikilinin yakasını bırakacak mıdır?


    Kitap Vampirleri ile olan blog turumun ilk kitabı Hiç Hesapta Yokken. Konusu türlerinin arasında bilindik olsa da yazarın okuyucuyu sürekli diken üstünde tutan kalemine bayıldım. Sayfa sayısı az ama kitabın içindeki olaylar fazlaydı. Rahat 100 sayfa daha uzatabilirdi yazar. Fazla uzatmadan anlatması , okuyucuyu sürüklüyor ama ben olayların biraz daha açıklanmasını tercih ederdim. Gray'in sırrı açıklandıktan sonraki olay akışı hızlıydı benim için.
    Karakterler arası diyaloglar zekice ve komikti. Suzy'nin saf , kalbi kırık kadınlardan olmamasına bayıldım! Gray'in yaptığı her harekete zeki bir yorum getirebiliyordu. Onun yaşadıklarını ben yaşasaydım onun kadar sakin kalabilir miydim bilmiyorum. Sert , duygularını saklamasını bilen bir kadındı.   
    Karakterlerin diğerlerini de sevdim. Hoşlanmadığım tek bir karakter bile yoktu. Kitapta en sevdiğim karakter ise Gray'in kardeşi Nick oldu. Serinin üçüncü kitabında onun hikayesini okuyacakmışız. Yayınevinin bir an önce çıkarmasını diliyorum :)
    Hüzünlü , iç karartıcı kitaplardan sıkıldıysanız Hiç Hesapta Yokken'i öneririm. Size kahkaha attıran , bir çırpıda okunan , akıcı bir kitaptı. Ben meşgul olmama rağmen iki günde bitirdim :) 
    

ÇEKİLİŞ : 

a Rafflecopter giveaway

1 yorum:

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI