YORUM : Maske - Lemariz Müjde Albayrak

     Adrian... Bir soy ismi olmaksızın hayatta tek başına tutunmuş güçlü bir erkek. Sahip olamayacaklarını arzularken yıkılan kurallar ve aşılan sınırlarla işlenen bir günah daha önce hiç bu kadar önemli olmamıştı. Maskenin ardına gizlenmiş ihtiyaçlarını saklayabildikçe yıkılmayacağına inanırken, sokakların kanunu aşk kapıyı çaldığında yeterli olacak mıydı?
      Jasmine… Hayatından adadığı tek bir geceye ödenen bedellerin altında ezilmiş bir kadın. Arzularına yenik düşmek hiç bu kadar cezbedici olmamıştı. Peki, ya kırılan kalbi? Arzularıyla başa çıkamayan ateşli benliği teslim olduğu aşkın cehenneminde yanarken, maskesinin ardında gizledikleri kaybolan ruhlarına kılavuz olabilir miydi?
     "Adrian yangındı! Yakan bir ateş... Tatlı tatlı çıtırdarken bir anda harlanan ve harlandığında yakıp yıkabilen, ardından yeniden başında şarkıların söylendiği bir kamp ateşine dönüşebilen bir yangındı. Şimdi de onun tenini dağlıyordu. Bir yangının aleviydi ruhundan ruhuna akan ve Jasmine yanıyordu. Küle döneceğini bile bile yanıyor, yandıkça harlanıp coşuyordu tükenen yüreği."
Orijinal Adı : Maske
Seri Sıralaması : 
Goodreads Puanı : 
Sayfa Sayısı : 360 sayfa
Yayınevi : Postiga Yayınları 
Etiket Fiyatı : 22 tl***

    Adrian , hayata bir hiç olarak başlamıştır. Bir soy ismi , parası , itibarı yoktur ancak bir gecede hayatı 180 derece döner. O geceden sonra ise Ramanov soyadı altında güçlü bir kimliğe bürünmüştür. 
    Yine kazandığı bu itibar onu değiştirmemiştir.Aksine sert görüntüsünün altında eski zamanları unutmayan yaralı biri saklıdır. 

Adrian
     Jasmine , ailesinin küçük yaşta kaybetmiş ve abisi Daniel ile sefalet içinde yaşamışlardır. Geçimini garsonluk ve benzeri işlerde çalışarak kazanmaktadır. Bir gece ünlü bir davete garson olarak katılır ve onun da hayatı Adrian gibi bir gece değişir.
    

           Aşk mı ? Sana mı ? Ancak yaz ortasında mavi kar yağdığında!
     Konusunu bu kadarla özetleyebilirim çünkü daha fazlasını söylersem ağır spoiler vermiş olacağım. 
     Maske'yi sevemedim. Aslında ilk kitapta Adrian'ın hikayesini fazlasıyla merak etmiştim ancak Maske'yi okurken fark ettim ki ben zaten tüm kitabı önceden okumuş gibiydim. İlk kitapta Maske'nin sonunu anlıyorsunuz zaten. O yüzden okurken pek zevk alamadım. Yine Adrian hakkında bilmediğim bir sürü şey vardı ancak kurguyu geniş planda incelediğimde olayları çok kolay tahmin edebildim. 
     Eğer Hissiz'i sevdiyseniz ve Maske'yi de okumak istiyorsanız bazı Adrian bölümlerini atlamanızı tavsiye ederim. Maske'yi okuduktan sonra nasıl olsa o kısımları tekrar okuyabilirsiniz :)Puanım : 2/5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI