MAKK 6. Blog Tur - Yorum + Çekiliş

'Harf harf seni kalbine yazmayı bilen, satır satır o kalpten silmeyi de bilir.' Tesadüflerin bir araya getirdiği, geçmez sandığım bir aşktın sen. Ve benim için yaşamak, seni sevmekti. Sevdikçe doyamamak, seni yaşadıkça hiç ölmeyeceğini sanmaktı. Böyleydim ben, sevince kör, yanımda olunca hiç gitmeyecek sanırdım. Seni unutup, silmeye çalıştıkça ne karanlıklar gördüm, çok öldüm. Avazım çıktığı kadar bağırırken çok sustum. Böyleydim ben, bir yabancıya dönüştürmeden seni, senin için ölen de bendim. Anlamayacaksın biliyorum, neleri kaybettiğini, nasıl güzel sevildiğini bilmeyeceksin. Sen benden geçerken, el sallayan kocaman bir pişmanlık olacak. Hak ettiğini bulacaksın! Hak ettiğin gibi az sevilip, öylesine önemseneceksin. Ve kaybettiklerin arasında içini en çok yakan da ben olacağım. İlk kitabı Yalnızlık Sek İçilir ile büyük bir okur kitlesine ulaşan Ahmet Demir, ikinci kitabı Yıldızlar Sönünce ile okuyucusuyla buluşuyor.

Kitabın Adı : Yıldızlar Sönünce 
Yazar Adı : Ahmet Demir
Sayfa Sayısı : 224 syf
Yayınevi : Destek Yayınları
Etiket Fiyatı :  15 tl

***
  Yıldızlar Sönünce , şiir-düz yazı karışık bir eser. Düz yazı kısımları en faz 20-25 sayfa süren , hüzünlü hikayelerden oluşuyor. Şiirler ise yazarımızın hikaye ile uyum sağlayan eserleri. Hikaye kısımları dram tarzı , şiirlerinde ise aşk ve ayrılık tema olarak belirlenmiş.
   Kitap belli karakterler üzerine değil daha çok duygular üzerine kurulmuş. Bu yönüyle yazarın yansıttığı bazı duyguları iyi anlayamadım. Bunun nedeni gerçek hayatta daha önce bu tarz duyguları yaşamamış olmam.   Kitabı bir çırpıda okudum. Gerek şiirlerin kısa olması gerekse hikayelerin akıcı olması nedeniyle. Eğer ki Ahmet Batman ya da Ahmed Günbay Yıldız'ın hikayelerini seviyorsanız eminim Yıldızlar Sönünce'yi de beğeneceksiniz. 

Puanım : 3/5

a Rafflecopter giveaway  

5 yorum:

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI