YORUM : Yenilmez Savaşçı - Karen Marie Moning

     Gavrael McIllioch, doğaüstü güçleri olan savaşçıların yetiştiği bir klanda doğmuştu ama adını ve kalesini terk ederek soyunun karanlık kaderinden kaçmaya kararlıydı. Onu avlamaya kafasına koymuş, düşmanları olan acımasız bir klandan saklanıyordu. Önem verdiği insanları ve aşkını asla belli etmeyeceğine yemin ettiği güzel Jillian St. Clair'i korumak için kendine Grimm adını verdi. Jillian'ın babası ona "Jillian için gel" mesajını yolladığında, sevdiği kadını bunca yıl uzaktan uzağa korumaya devam etmiş olsa da hemen yola düştü. Ve böylece kendini, sonunda kazananın Jillian ile evleneceği bir yarışmanın ortasında buldu. O içindeki öfkeli canavarı sakinleştirebilen tek kadındı ama tehlikeli düşmanlar ikisini de yok etmek için planlar yapıyordu…

Orijinal Adı : To Tame A Highland Warrior
Seri Sıralaması : İskoçyalı (Highlander) Serisi #2
Goodreads Puanı : 4.14 (25,459 oylama)
Sayfa Sayısı : 441 sayfa
Yayınevi : Epsilon Yayınları
Etiket Fiyatı : 25 tl
Serinin ilk kitabının yorumu için buraya tıklayın.
***
Yorum kitabın ilk 100 sayfasının özetidir. Spoiler içerir!
   Gavrael McIllioch , herkesin olmak istediği doğaüstü bir savaşçıdır. Ailesinin kanından geçen bir özellik taşımaktadır. O bir Berkerser'dir. Bir Berkerser olağanüstü kuvveti , gözüpekliği , cinsel gücü ve şeytani zekası ile bilinmektedir. Onlar Viking Tanrısı Odin'in yeryüzündeki askerleridir. İstedikleri zaman Odin'e seslenip yenilmez savaşçılara dönüşürler.
   Ne yazık ki Gavrael daha toy bir delikanlı iken bunun bir ödül değil hastalık olduğunu düşünmeye başlar. Çünkü bir kere dönüşüm gerçekleşti mi artık geriye vicdan kalmaz. Acımasız bir yaratık ortaya çıkar. 
  Ailesinden ve içindeki yaratıktan kaçmak ister ve genç yaşında evini terk eder. Ormanda çamur içinde yaşamaya başlar. Ta ki küçük bir kız onu fark edene kadar... 
  O zamandan sonra Gavrael , Jillian'ın ailesinin yanında yaşamaya başlar. Adını da geçmişini de değiştirir. Ancak karanlık geçmişi burada da peşini bırakmaz ve buradan da ayrılmak zorunda kalır. 
  Yıllar sonra aldığı bir mesaj ise Gavrael'in hayatını bütünüyle alt üst eder. Mesajda sadece üç kelime yazılıdır ama bu üç kelime bile onun atına binip eski evine gitmesine neden olur. Mesaj tam olarak şöyledir : Jillian için gel...
   Babası tarafından onu baştan çıkarıp evlenmeye ikna etmek için özenle seçilmiş olan bu üç barbar evini işgal etmişti. Ne yapması gerekiyordu?
    Kitap , son 50 sayfası hariç çok akıcıydı. Son 50 sayfasında olayların sonucu belliydi zaten yazar gereksiz yere uzatmış diye düşünüyorum. Birde Jillian , Gavrael'in kim olduğunu çok geç öğrendi. Tüm kitap boyunca Gavrael geçmişi hakkında endişelendi. Bir süre sonra Gavrael'in endişeleri beni germeye başladı. Bir an önce gidip sırrını söylemesini istedim. 
   Kitabın sevdiğim yanı ise ilk kitaptan çok farklı karakterlerden oluşmasıydı. Çoğu yazar bunu beceremez , serinin tüm erkek karakterleri birbirine benzer . KMM bunu başarabilen nadir yazarlardan biri olduğunu bu kitap ile kanıtladı. Hawk (Sisli Dağların Ötesinde) ve Gavrael(Yenilmez Savaşçı) birbiri ile alakasız iki karakter. Hawk sıcakkanlı ve kibirli iken Gavrael soğuk ve bir o kadar özgüvensiz. Umarım üçüncü kitapta ikisinden çok daha farklı bir erkek karakter okuruz. 
   Yazarın anlatımı ilk kitaba göre daha iyiydi. Ayrıca ilk kitapta bulunan bazı mantık hataları bu kitapta yoktu. Kısacası serinin ilk kitabına göre daha iyi bir kitaptı. 
   Kitabın basım kalitesine geçecek olursak , gayet iyiydi. Epsilon'un kitaplarında kalın yaprak kullanmasını seviyorum. Çoğu yayınevi kitap sayfalarını incecek basıyor ve o sayfalar çevirirken elimde kalacak diye korkuyorum. Yazı puntosu da ideal boyuttaydı ; ne çok küçük ne çok büyük. 

   Seriye başlamak isteyen olursa tekrardan uyarayım. Ateş serisini okumuş biriyseniz İskoçyalı serisinde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz o nedenle beklentilerinizi yüksek tutmayın. Zaten Ateş serisinden daha güzel olan çok çok az seri vardır şu dünyada :D
  Seri , tarihi aşk romanları arasında normalin üstünde bir güzellikte diyebilirim. 

Puanım : 4/5

2 yorum:

  1. Ateş Serisi'ni okuduktan sonra sırf bu yazarın diye okumak istemiştim, tür ilgimi çekmese de yazara değeceğini düşünüyordum. Okuyacak olursam tavsiyene uyar beklentim olmadan başlarım. Teşekkürler. :))

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Ben de seriye sırf KMM'nin diye başladım :) Ama historical romance benim çokça okuduğum bir tür olduğu için de hoşuma gitmiş olabilir.

      Sil

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI